Zarejestruj

Projekty »

Polska Platforma Medyczna. Portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym. Otwarte dla wszystkich źródło informacji z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych

Projekt realizowany w trybie zdalnym (ONLINE)
:: Projekt UM (Szczegóły)
Adresaci
studenci, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
nauki biologiczne, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne
Przedmioty
biologia, edukacja medialna, medycyna, ochrona zdrowia, technologia informacyjna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Centrum Edukacji Medycznej, Międzywydziałowe Centrum Dydaktyczne
Autorzy
dr Anastazja Śniechowska-Karpińska (kierownik),
mgr Renata Birska, mgr Ewa Matczuk
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Środa 2021-09-22 10:00 - 11:00
Wolne miejsca: 27
Idź do prezentacji on-line

„Polska Platforma Medyczna  - portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym”: otwarte dla wszystkich źródło informacji z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych

Polska Platforma Medyczna - PPM  jest projektem realizowanym przez siedem polskich uczelni medycznych (z Wrocławia, Białegostoku, Gdańska, Katowic, Lublina, Szczecina i Warszawy) i Instytut Medycyny Pracy w Łodzi. PPM jest otwarty na nowych partnerów, kolejne instytucje planują dołączenie do tego ogólnopolskiego projektu.

Informacje o zasobach polskiej medycyny zostały udostępnione w sposób otwarty dla wszystkich, bez ograniczeń o charakterze prawnym czy technicznym.

 

W systemie PPM prezentowane są informacje o publikacjach naukowych, same publikacje w pełnych tekstach na otwartych licencjach Creative Commons, informacje o laboratoriach, ekspertach w danej dziedzinie medycyny, projektach, patentach i wydarzeniach, jakie mają miejsce w instytucjach tworzących PPM. Prezentowane treści i sama strona PPM są dostępne dla osób o specjalnych potrzebach.

Z Polskiej Platformy Medycznej mogą korzystać wszyscy bez ograniczeń – naukowcy i badacze, pacjenci, lekarze, przedstawiciele różnych profesji medycznych, a przede wszystkim wszyscy zainteresowani informacjami zweryfikowanymi naukowo.

 

Szkolenie on-line pokazuje jak skutecznie i szybko skorzystać z tego bezpłatnie dostępnego źródła wiedzy naukowej z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych.

Czas trwania szkolenia on-line: 45 minut + 15 min - czas na odpowiedzi na pytania uczestników.

 

Projekt "Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym" - umowa nr POPC.02.03.01-00-0008/17-00 Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 2 "E-administracja i otwarty rząd", Działanie 2.3 "Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego", Poddziałanie nr 2.3.1 "Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  • Foto
  • Foto
  • Foto