Zarejestruj

Projekty »

Psi i koci masterchef - czego nie powinni jeść nasi czworonożni podopieczni

:: Projekt UP263 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy VII-VIII, szkoła ponadpodstawowa, studenci, dziadek i babcia
Forma prezentacji
wykład
Nauki i sztuki
weterynaria
Przedmioty
biologia, chemia, medycyna, ochrona zdrowia, przyroda
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Medycyny Weterynaryjnej
Autorzy
lek. wet. Bartłomiej Szymczak (kierownik),
mgr Dominika Nguen Ngoc
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2023-09-19 09:00 - 11:00
Wolne miejsca: 75

Miejsce realizacji: Collegium Veterinarium (sala A)
Adres: Lublin, ul. Akademicka 12

Inne projekty w tym miejscu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie smakołyki mogliby przygotować psi i koci mistrzowie kuchni? Dowiedz się więcej o żywieniu psów i kotów, odkryj sekrety ich przewodu pokarmowego i naucz się unikać produktów, które mogą im zaszkodzić.

 

Może pyszny kurczak w sosie czosnkowym z dodatkiem krążków cebulowych? Brzmi apetycznie, ale dla Twojego czworonoga taki posiłek mógłby zakończyć się nieprzyjemnie. Dlaczego? Otóż cebula i czosnek zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe dla erytrocytów, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych. A może pomyślisz, że małe kawałki brownie będą idealnym deserem dla Twojego zwierzaka? Nic bardziej mylnego! Czekolada, główny składnik tego przysmaku, zawiera teobrominę, która w dużych ilościach może wywołać poważne zatrucie. Okazuje się, że stworzenie odpowiedniego menu dla naszych czworonożnych przyjaciół stanowi prawdziwe wyzwanie. Ale nie martw się, na szczęście mamy dla Ciebie rozwiązanie!

 

Podczas tego wykładu będziemy zgłębiać tajniki fizjologii i patofizjologii przewodu pokarmowego psów i kotów, abyś mógł lepiej zrozumieć, jakie są ich specyficzne potrzeby żywieniowe. Dowiesz się także, jakie produkty są toksyczne dla Twojego pupila i jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Ciekawość wzbudzi również pytanie, czy psy i koty powinny jeść surowe mięso.

 

Nie przegap tej okazji, by poszerzyć swoją wiedzę o żywieniu psów i kotów oraz wzbogacić swoje umiejętności kulinarne w kontekście opieki nad zwierzętami. Zapewniamy, że zarówno ty, jak i twój pupil, odniesiecie ogromną satysfakcję z tej nauki!

  • Foto