Zarejestruj

Projekty »

Symulator imitacji i pozoracji ran - pierwsza pomoc w opatrywaniu ran

:: Projekt UM388 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII, szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
nauki medyczne
Przedmioty
medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Nauk o Zdrowiu
Autorzy
dr, prof. uczelni Małgorzata Pabiś (kierownik),
dr hab., prof. uczelni Mariusz Wysokiński, dr, prof. uczelni Wiesław Fidecki, mgr Alicja Artych, mgr Zuzanna Kasiborska-Michałowska, Klaudia Tyszko, Alicja Mróz, Mateusz Mroczek, Michał Szypulski, Gabriel Wawszczak, Zofia Wieczerzańska, Aleksandra Draus
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Piątek 2024-09-20 10:00 - 12:00
Wolne miejsca: 4

Miejsce realizacji: Collegium Maximum (205)
Adres: Lublin, ul. Stanisława Staszica 4/6

Inne projekty w tym miejscu

Cel projektu: W zależności od rodzaju rany i mechanizmu urazu, celem prawidłowego opatrzenia rany jest ochrona przed zakażeniem miejsca zranienia, zatrzymanie krwawienia, oczyszczenie rany, usunięcie ciał obcych oraz zastosowanie odpowiedniego opatrunku. 

Pierwsza pomoc jest kluczowa i często decyduje o dalszych losach poszkodowanego. Nie inaczej jest w przypadku różnego rodzaju ran. Im szybciej uda nam się oczyścić skaleczenie i założyć opatrunek, tym lepiej. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy musieli udzielić pomocy, dlatego warto być świadomym, jakie są rodzaje takich urazów i opatrunków oraz na czym polega opatrywanie ran. 

Zestaw imitacji ran umożliwia pozorację obrażeń kilku ofiar, co pozwala na realistyczną naukę rozpoznawania, opatrywania oraz unieruchamiania rannych. 

Pozorowane rany to doskonały sposób na naukę rozpoznawania i opatrywania urazów. Realistycznie wykonane obrażenia, pozwolą na szybsze przyswojenie wiedzy i umiejętności.