Zarejestruj

Projekty »

Szachy dla poczatkujących

Projekt realizowany w trybie zdalnym (ONLINE)
:: Projekt LUBLIN021 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna, warsztat
Nauki i sztuki
n. ekonomiczne, n. o kulturze fizycznej
Przedmioty
matematyka
Organizator
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości
Autor
mgr Mykola Mialkovskyi
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2021-09-20 10:00 - 12:00
Wolne miejsca: 26
Idź do prezentacji on-line

Szukasz nowych wyzwań? Weź udział w szkoleniu dla początkujących szachistów!

Gra w szachy to wspaniała okazja do wspierania rozwoju intelektualnego ludzi w każdym wieku – uczy logicznego myślenia, cierpliwości, koncentracji, analizowania i tworzenia strategii, kształtuje osobowość i pobudza chęć zdrowej rywalizacji. To gra, która wymaga od gracza umiejętności zarówno wygrywania, jak i radzenia sobie z goryczą przegranej. Dla młodych ludzi stanowi świetny fundament do wsparcia nauki przedmiotów ścisłych.

Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z szachami, albo jeśli pragniesz podszlifować swoje umiejętności – zapraszamy Cię do dołączenia do szkolenia online, które przeprowadzone zostanie równolegle w języku polskim oraz angielskim. To również wspaniała okazja do ćwiczenia umiejętności językowych i poznania ludzi z całego świata, którzy w jakimś stopniu związali swoje życie z Lublinem.

Pamiętaj, że tak niewiele możesz zrobić, aby zyskać tak wiele! Jeśli nauka gry w szachy wciągnie Cię na tyle, abyś chciał/chciała ją kontynuować, może stać się dla Ciebie szansą na rozwinięcie takich cech, jak radzenie sobie ze stresem, samodyscyplina, opanowanie, systematyczność, zdrowa rywalizacja czy też cierpliwość.

Zapisz się już dziś!

  • Foto