Zarejestruj

Projekty »

Warsztaty tworzenia gier edukacyjnych

:: Projekt U355 (Szczegóły)
Adresaci
tylko dla nauczycieli, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
ekonomia i finanse
Przedmioty
biologia, chemia, edukacja dla bezpieczeństwa, edukacja medialna, ekonomia w praktyce, fizyka i astronomia, historia i społeczeństwo, historia muzyki, historia sztuki, język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kult. ant., język mniejszości narodowej, język niemiecki, język obcy (inny), język polski, język rosyjski, ochrona środowiska, ochrona zdrowia, podstawy prawa, podstawy przedsiębiorczości, technologia informacyjna, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie, zajęcia artystyczne, zajęcia komputerowe
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Ekonomiczny
Autor
dr Grzegorz Kwiatkowski
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2023-09-18 09:00 - 12:00
Wolne miejsca: 8

Miejsce realizacji: Wydział Ekonomiczny (204)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

Inne projekty w tym miejscu

Jak uczynić lekcje bardziej angażującymi, interaktywnymi i przede wszystkim – efektywnymi? Gry edukacyjne są kluczem do odpowiedzi na to pytanie. Stwarzają one unikalne możliwości zdobywania wiedzy poprzez zabawę, co nie tylko wzmacnia zaangażowanie uczniów i ich chęć do nauki, ale również przyspiesza proces zapamiętywania i umożliwia zrozumienie nawet najbardziej skomplikowanych koncepcji.

Warsztaty będą podzielone na trzy części:

1. W pierwszej z nich omówimy uzasadnienie dla wykorzystania gier jako metody dydaktycznej.

2. W drugiej zaprezentujemy narzędzia pomocne w tworzeniu gier (w tym również te oparte na sztucznej inteligencji) oraz pokażemy, jak je wykorzystać do stworzenia własnych gier. 

3. W trzeciej przystąpimy do tworzenia gier edukacyjnych i postaramy się je ukończyć w czasie warsztatów!

Czy trzeba mieć jakiekolwiek doświadczenie w tworzeniu gier albo umiejętności techniczne, aby uczestniczyć w takich warsztatach? Warsztaty są przeznaczona zarówno dla osób niemających doświadczenia w tworzeniu gier, jak i dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie. 

Przykładowe gry edukacyjne stworzone dla studentów ekonomii (w czasie warsztatów będziemy prezentować zarówno tworzenie gier tekstowych, jak i inne formy gier):

1. https://bit.ly/gra-inflacja

2. https://bit.ly/eps-the-game 

3. https://bit.ly/ewolucja-pieniadza

Zapraszamy!

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: archiwum własne.

  • Foto