Zarejestruj

Projekty »

Wycieczki Akademickie - Natura i kultura Lublina (spacery dla uczniów)

:: Projekt LUBLIN (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Dla niepełnosprawnych
niedosłyszących
Forma prezentacji
wycieczka
Nauki i sztuki
architektura i urbanistyka, historia, nauki biologiczne, nauki leśne, nauki o kulturze i religii, nauki o sztuce, nauki o Ziemi i środowisku
Przedmioty
biologia, historia, historia sztuki, ochrona środowiska, plastyka, przyroda, wiedza o kulturze, zajęcia artystyczne
Organizator
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości
Autor
mgr Barbara Kostecka-Wiącek
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2022-09-12 10:00 - 13:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Wtorek 2022-09-13 11:00 - 14:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Czwartek 2022-09-15 10:00 - 13:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Piątek 2022-09-16 10:00 - 13:00
Wolne miejsca: 3

Miejsce realizacji: Galeria Labirynt (spotkanie przed wejściem do Galerii Labirynt)
Adres: Lublin, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

Inne projekty w tym miejscu

Na początku jesieni odkryjemy mniej znane do tej pory oblicze Lublina. Podczas organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki „Wycieczek Akademickich - Natura i kultura Lublina” spojrzymy na miasto z nowej perspektywy.

„Wycieczki Akademickie - Natura i kultura Lublina” to bezpłatne spacery po Lublinie, organizowane dla grup (do 25 osób) i prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Organizator zapewnia również tłumaczenie na język migowy. Trasy uwzględniają "zielone" obszary miasta i poprowadzą po rzadziej uczęszczanych szlakach oraz miejscach.

Program wycieczek dedykowany jest młodym ludziom – w spacerach organizowanych 12, 13, 15 i 16 września mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Spacery „Natura i kultura Lublina” (2/3 godziny)

Uczestnicy spaceru prowadzonego przez Magdalenę Łuczyn (pilotkę wycieczek w miejskim programie „Przewodnicy Inspiracji”, autorkę projektu „Spacery sąsiedzkie: Bronowice”), odkryją mniej klasyczne oblicze miasta, poznają Lublin z innej, niecodziennej perspektywy. W programie wycieczek przewidziano ulotne doznania, zapachy, piękne widoki, odkrywanie nietuzinkowych miejsc, zapomnianych zaułków. Przewodniczka poprowadzi grupy znanymi jej skrótami i zakamarkami. Uczestnicy zobaczą jak współgra w mieście natura i kultura, jak przenika się to, co jest wytworem człowieka i to, co należy do przyrody.

Wycieczka rozpocznie się pod Galerią Labirynt, uczestnicy przejdą następnie do Ogrodu Saskiego, przez plac Litewski, w kierunku Starego Miasta. Każdy spacer będzie miał wymiar edukacyjny. Uczestnicy dowiedzą się co to są parklety, ogrody deszczowe i pomniki przyrody, zajmą miejsca w „zielonej sali wykładowej” na Starym Mieście. Odkryją skarby kultury przestrzeni, zwrócą uwagę na inspiracje przyrodą w architekturze i sztuce Lublina.

Zachęcamy do zapoznania się również z innymi trasami organizowanymi w ramach projektu Wycieczki Akademickie - Przyrodniczy Lublin (spacery dla uczniów).

 

Kontakt:

Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

tel.: 81 466 2515

 

Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. „Wycieczki Akademickie” odnoszą się do działań Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Powstały na potrzeby XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który organizowany jest w tym roku pod hasłem „Ogrody Nauki”. Wycieczki nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez Miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni (w tym: przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej, promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży).

 

 

 

  • Foto