Zarejestruj

Projekty »

Wypiek i dekorowanie babeczek. Produkcja ciasta pszennego półcukierniczego oraz kształtowanie chał zdobnych. Dekorowanie chlebów okolicznościowych

:: Projekt LUBLIN (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
pokaz, warsztat
Nauki i sztuki
nauki biologiczne, rolnictwo i ogrodnictwo
Przedmioty
zajęcia techniczne
Organizator
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości
Autor
mgr Maria Wesołowska
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2021-09-23 08:00 - 10:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Czwartek 2021-09-23 10:00 - 12:00
Brak wolnych miejsc

Czy można sobie wyobrazić coś pyszniejszego do popołudniowej kawy lub herbaty, niż idealnie wypieczona i pięknie udekorowana babeczka? Nawet, gdy dbamy o linię i jesteśmy na diecie! Jeśli podzielacie naszą opinię, zapraszamy do udziału w warsztatach lub śledzenie transmisji on-line, w trakcie których zaprezentowane zostaną: sporządzanie ciasta, wyrobów piekarskich i wypiek babeczek oraz różne sposoby ich dekorowania. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość obserwacji, jak również praktycznego poznania swoich umiejętności podczas splatania chał zdobnych z różnej ilości linek. Pokażemy, jak udekorować babeczkę bitą śmietaną, owocami, lukrem królewskim oraz zaprojektować i wykonać własną dekorację z ciasta martwego na chleb okolicznościowy. Celem projektu jest zaprezentowanie etapów sporządzania ciasta biszkoptowego, półcukierniczego oraz narzędzi i urządzeń za pomocą których powstają wyroby cukiernicze i piekarskie, a także efektowne dekoracje.

Uczestnicy zostaną podzieleni w każdej edycji wydarzenia na 2 grupy - każda grupa liczyć będzie 12 osób. Jedna grupa zostanie przydzielona do warsztatów związanych z wyrobami cukierniczymi, druga grupa zaś do warsztatów związanych z wyrobami piekarskimi, które odbywać się będą równolegle.

Współorganizatorami wydarzenia są: Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, cukiernia „Staropolska” Tomasz Machoń w Lublinie i ,,Społem” Lubelska Spółdzielnia Spożywców w Lublinie.