Projekty »
Zbyt młodzi na raka. Profilaktyka choroby nowotworowej - nauka prawidłowego badania piersi i jąder na trenażerach
:: Projekt WSPA008 (Szczegóły) | |
Terminy |
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.) |
Miejsce realizacji: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Bursaki 12 (225)
Świadomość własnego ciała
- Poznanie normalnej struktury piersi: Regularne samobadanie pozwala kobietom lepiej poznać swoje piersi i zrozumieć, jak wyglądają i jakie mają w dotyku w różnych fazach cyklu miesiączkowego. Dzięki temu łatwiej zauważyć jakiekolwiek zmiany.
- Szybsze wykrycie nieprawidłowości: Kobieta, która regularnie bada swoje piersi, jest bardziej wyczulona na wszelkie nietypowe zmiany, takie jak guzki, zgrubienia, zmiany skórne czy wydzielina z brodawek.
Regularne badanie piersi, zarówno samodzielne, jak i przez profesjonalistów, jest kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Daje szansę na wczesne wykrycie potencjalnych problemów, co z kolei prowadzi do lepszych rokowań, skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości życia.
Świadomość własnego ciała
- Poznanie normalnej struktury jąder: Regularne samobadanie pozwala mężczyznom lepiej poznać swoje jądra i zrozumieć, jak wyglądają i jakie mają w dotyku. Dzięki temu łatwiej zauważyć jakiekolwiek zmiany.
- Szybsze wykrycie nieprawidłowości: Mężczyzna, który regularnie bada swoje jądra, jest bardziej wyczulony na wszelkie nietypowe zmiany, takie jak guzki, zgrubienia, zmiany wielkości czy kształtu
Regularne badanie jąder jest prostym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na wczesne wykrycie potencjalnych problemów zdrowotnych. Dzięki regularnym badaniom mężczyźni mogą zwiększyć swoje szanse na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie raka jądra oraz innych schorzeń, co w efekcie poprawia ich ogólne zdrowie i jakość życia.