Zarejestruj

Projekty »

Ziołowa apteczka – czy „naturalne” oznacza „bezpieczne”?

:: Projekt UM (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
nauki farmaceutyczne
Przedmioty
medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Farmaceutyczny
Autorzy
dr hab. Anna Serefko (kierownik),
Paulina Prewencka, Magdalena Kozdroń, Ewelina Stadnik, Karolina Niedziałek, dr hab. Aleksandra Szopa, dr Katarzyna Świąder, dr Regina Kasperek-Nowakiewicz, dr hab. Mariusz Świąder, Katarzyna Ignatiuk
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2022-09-12 09:00 - 10:00
Wolne miejsca: 20

Miejsce realizacji: Collegium Universum (109)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 1

Inne projekty w tym miejscu

W ostatnich latach, bardzo słusznie, dużą wagę przykłada się do bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych, przede wszystkim podkreślając problem nadużywania leków oraz interakcji lekowych. Ale czy preparaty roślinne, tak bardzo lubiane przez pacjentów w starszym wieku oraz osoby stawiające na naturalne metody leczenia, mogą być bezpiecznie stosowane przez wszystkich ludzi? Czy promowane w społeczeństwie podejście, że „naturalne równa się bezpieczne”, w przeciwieństwie do „toksycznego syntetycznego”, jest właściwe? Czy powinniśmy się obawiać preparatów pochodzenia roślinnego? Czy są one dobrym wyborem dla ogółu pacjentów? A może istnieją sytuacje zdrowotne, kiedy powinno się ich unikać?

Na te i na inne pytania dotyczące zasad stosowania preparatów pochodzenia roślinnego postaramy się odpowiedzieć podczas naszych warsztatów, które będą prowadzone metodą Problem-Based Learning. Uczestnicy zajęć w zespołach będą pracować nad rozwiązaniem przypadków klinicznych.