Zarejestruj

Projekty »

Prof. Jerzy Bralczyk – Język: granice i ograniczenia

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Forma prezentacji
wykład
Przedmioty
edukacja medialna, etyka, filozofia, historia sztuki, język polski, muzyka
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autor
LUBELSKI FESTIWAL NAUKI
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2021-09-21 18:00 - 20:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka (Duża Sala Widowiskowa)
Adres: Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16

Inne projekty w tym miejscu

W ramach cyklu Nauka bez granic („Science without borders”) zapraszamy na Wykład prof. Jerzego Bralczyka Język: granice i ograniczenia, a także na rozmowę bez granic, którą z Prof. Jerzym Bralczykiem poprowadzi ks. dr Rafał Pastwa.

Na wydarzenie obowiązuje REZERWACJA UCZESTNICTWA i limit 200 miejsc.

JEDEN UCZESTNIK MOŻE ZAREZEROWAĆ MAKSYMALNIE 5 MIEJSC.

21 WRZEŚNIA 2021 (WTOREK)
Duża Sala Widowiskowa ACKiM Chatka Żaka,  godz. 17:50-19:30

 

Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny polski językoznawca i niekwestionowany autorytet w dziedzinie języka polskiego, emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN w VII kadencji (2019–2022). Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998) i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2013).

 

Ks. dr Rafał Jakub Pastwa – poeta i pisarz, bioetyk, dziennikarz, pracownik badawczo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Społecznych KUL, archidiecezjalny duszpasterz środowisk twórczych, popularyzator kultury i nauki, promotor środowisk naukowych i kulturalnych w prasie, radiu i w mediach cyfrowych, autor książek i artykułów naukowych, autor książek edukacyjnych i profilaktycznych dla dzieci, artykułów i szkoleń popularyzujących wiedzę z zakresu kompetencji medialnych i w obszarze komunikowania, przeciwdziałania przemocy i upowszechniania dialogu. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, prowadzi działalność popularyzatorską w szkołach oraz instytucjach kultury w Lublinie i na lubelszczyźnie. Nagrodzony Angelusem Kultury Medialnej za 2016 r. W ostatnim czasie zaangażowany w projekt mający na celu m.in. promocję osoby i dorobku Stanisława Lema wśród młodego pokolenia.

  • Foto
  • Foto