Zaproszenie

Szanowni Państwo,

s. dr hab. Beata Zarzycka, prof. KUL

z przyjemnością zapraszamy na XIX Lubelski Festiwal Nauki, który odbędzie się 18-24 września 2023 r. pod hasłem „Nauka dla przyszłości”. Festiwal to niepowtarzalna okazja, by poznać najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne oraz spotkać wybitnych naukowców i ekspertów z różnych dziedzin.

Zapraszamy na niezwykłą podróż w świat nauki. W obecnej chwili horyzont poznawczy człowieka jest znacznie większy, niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Jesteśmy w stanie zajrzeć daleko w kosmos i uzyskać zdjęcia odległych gwiazd, mgławic, czy nawet czarnych dziur z dokładnością, o jakiej jeszcze niedawno nawet nie śniliśmy. Dzięki nauce człowiek odkrywa wciąż więcej i więcej o sobie samym i otaczającym świecie.

W trakcie Festiwalu będzie można uczestniczyć w licznych warsztatach, prezentacjach, wykładach i wystawach, które ukażą m.in. najnowsze odkrycia naukowe oraz wyzwania, z którymi mierzy się dzisiejsza nauka. Będzie to między innymi okazja, aby zgłębić temat gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji i płynących z niego korzyści oraz zagrożeń. Nie zabraknie również wydarzeń nawiązujących do trwającego właśnie Roku Mikołaja Kopernika czy Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży. Wszystko po to, aby poznać najbardziej aktualne trendy i innowacje, które kształtują przyszłość naszej cywilizacji.

Mamy nadzieję, iż tegoroczny Festiwal wpisze się jako wyjątkowe wydarzenie w Państwa kalendarze, i nie tylko dostarczy wspaniałych wrażeń, ale również poszerzy horyzonty i umożliwi zrozumienie, jak nauka i technologia kształtują naszą przyszłość.

 

s. dr hab. Beata Zarzycka, prof. KUL

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego XIX LFN
Prorektor ds. Nauki i Kadr
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II