Konkursy 

NOWY TERMIN NADSYŁANIA PROPOZYCJI KONKURSOWYCH

15 WRZEŚNIA 2023 r. (DO GODZ. 23:59)

 

Z wielką przyjemnością zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w dwóch konkursach organizowanych w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka dla przyszłości”.

  1. Konkurs: Młodzież przyszłością nauki
  2. Konkurs: Młodzież przyszłością sztuki

Konkursy stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania swojego talentu, kreatywności i zainteresowania nauką. Świeże spojrzenie na świat, innowacyjne i odważne podejście do problemów, zdolność myślenia poza utartymi schematami, stosowanie narzędzi i zasobów na miarę XXI wieku, energia i zaangażowanie – masz to w sobie!

W konkursie „Młodzież przyszłością nauki” chcemy, abyście wykorzystali swoją wyobraźnię i twórcze umiejętności, aby stworzyć poster (naukowy plakat) pokazujący współczesne badania, eksperymenty czy koncepcje naukowe, które zrobiły na Tobie największe wrażenie lub które sama/sam przeprowadzasz. Poster może zawierać teksty, rysunki, ilustracje, diagramy, fotografie lub inne elementy wizualne, które będą wspierać przekaz i prezentować kreatywność oraz talent uczestników konkursu. Ważne, abyś załączył go do formularza zgłoszeniowego w formacie PDF w rozmiarze B1.

Bliższa Twojemu sercu jest sztuka? Weź udział w konkursie „Młodzież przyszłością sztuki”! Przygotuj dzieło w dowolnym formacie, które nawiązuje do hasła tegorocznego Festiwalu i zgłoś je w naszym konkursie wraz z opisem. Plik zawierający dzieło lub zbiór informacji o dziele (w przypadku, gdy jest ono wykonane w postaci fizycznej) nie może przekraczać 10 MB.

Konkurs trwa do 11 września 15 WRZEŚNIA 2023 r. (DO PÓŁNOCY), a na laureatów czekają nagrody o równowartości 3000 zł – 1 miejsce, 2000 zł – 2 miejsce, 1000 zł  – 3 miejsce.

Zapraszamy do udziału!

Rozstrzygnięcie konkursów Młodzież przyszłością nauki i Młodzież przyszłością sztuki