Spotkaj się ze Sławoszem Uznańskim – astronautą projektowym Europejskiej Agencji Kosmicznej

Przed spotkaniem zapraszamy Państwa na wspaniały koncert
Pasja młodych przyszłością – MASCHUP Comp.

Inicjatywa Direction Earth/Space łączy siły z Lubelskim Festiwalem Nauki (LFN) – w najbliższą niedzielę 17 września 2023, w ramach festiwalowego prologu, zapraszamy na wieczór pełen kosmicznych wrażeń.

O godz. 18:00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbędzie się spotkanie z dr Sławoszem Uznańskim, podczas którego dowiemy się więcej o jego drodze do zostania astronautą projektowym Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i pierwszych tygodniach treningu w ramach przygotowań do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Po spotkaniu zapraszamy na audiowizualną ucztę – multimedialną projekcję (wideo-mapping) na fasadzie Centrum Spotkania Kultur (projekcje co pół godziny w przedziale 20:00-22:00). Będzie to niezwykła podróż w kosmos, w którą zabierze nas dr Uznański, a dzięki której przekonamy się, że nie tylko astronauci mogą zyskać zupełnie nową perspektywę na naszą planetę. Spojrzymy na świat tak, jak nigdy przedtem – centrum tego spektakularnego pokazu będzie Ziemia obserwowana z kosmosu.

Na spotkanie obowiązują zapisy – zapraszamy do rejestracji: Kosmiczna zapowiedź LFN

 

***

Direction Earth/Space (DES) to inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej łącząca naukę, kulturę, innowacje, przedsiębiorczość; inicjatywa organizowana jest w partnerstwie z Lublinem – Europejską Stolicą Młodzieży 2023. W ramach DES prezentujemy szereg aktywności w nieszablonowy sposób angażujących w tematykę kosmiczną, w tym przede wszystkim w zyskiwanie nowej perspektywy na naszą planetę dzięki satelitarnym obserwacjom Ziemi. Od czerwca 2023 w Lublinie można oglądać wystawę AR Direction Earth/Space, zaś w dniach 17-22 września 2023 w partnerstwie z Lubelskim Festiwalem Nauki realizujemy wiele działań otwartych dla szerokiej publiczności.

Więcej informacji: www.directionearth.space/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *